Choď na obsah Choď na menu
 


 

Keďže každý kôň začne po čase kopírovať povahu svojho majiteľa,buďme radšej pri koňoch múdri a veselý.

Obrázok

Pokiaľ sa vám na tomto obrázku niečo nezdá,ste prepracovaný,okamžite prerušte prácu s koňom a choďte radšej na pivo. (pomôcka-jedno kopyto je biele)

                                                              X

 Koňa nezaujíma,aký si múdry,ale ako sa vieš o neho postarať!!!

                                                                X

,,Pán doktor ja mám stále pocit, že som kôň.Môžte mi prosím pomôcť?" Doktor napíše a podá recept. ,,Toto by vám malo pomôcť".  ,,Prosím a to sú prášky,alebo injekcie?" Pýta sa pacient. ,,Nie to je potvrdenie,že môžete srať na ulici.

                                      X

 Ako jednoducho chytiť koňa?- Treba chytiť dva a jedného hneď pustiť!

Obrázok

,,Scotland family horse."

                                                                  X

 Škôlkári počas exkurzie v dostihovom areáli potrebujú cikať,ale pisoáre sú vysoko,tak ich pani učiteľka dvíha aby dočiahli.Pri jednom cikáčovi sa udivene zarazí.,,Aké to tam už máš urastené.Akože sa voláš?" ,,Ja som džokej Ďuso ty slepaňa!"

                                        X

 Jedna hodina v noci- ,,Miláčik mala som krásny sen,že máme krásneho koňa,najlepšieho trénera a náš koník stále vyhráva." ,,Tak spi ďalej a ráno mi povieš,kde sme na to vzali peniaze."

                                  X

  Koniar by nikdy nemal ukázať strach a hnev!!!

                                    x

 ,,Fero fajčia tvoje kone?" ,,Nie!?" ,,No tak ti asi horí stajňa."

                                                     X

 ,,Pán doktor.Ja mám silné predstavy,že som kôň."- ,,Je tu možnosť liečby,ale stojí to dosť peňazí." - ,,To nevadí,už som vyhral štyri dostihy."

                                           X

 ,, Už mesiac sa učím jazdiť na koni." - ,,Ale veď si mi kedysi tvrdila,že si zásadne proti týraniu zvierat."

                           X

 Príde kôň do baru. - ,, Jedno veľké pivo."- čašník v šoku - ,,Viete sem kone často nechodia." - ,,A čudujete sa pivo za sedem euro?"

                                           X                              

,,Sire,vaša pani padla s koňom do priepasti,koňa sme museli zastreliť." - ,,Ďusi,koľko krát ti mám vravieť,že treba nosiť do lesa dvojhlavňovú pušku."

                                            X

,,Pán doktor ten môj kôň nežere a nežere a nežere." - ,,Ďusi, ten kôň žrať nebude a nebude a nebude,lebo je drevený a drevený a drevený."

                                                          X

Koniara Ďusiho prijímajú v írsku pracovať s koňmi.- ,,Hovoríte anglicky?" - ,,Yes sir" - ,,Rozumiete koňom?" - ,,A vari niečo hovorili?"

                             x

Rozprávajú sa dva slepé kone.,,Počuj prihlásme sa tento rok na Veľkú Pardubickú."-,,Nevidím v tom žiadnu prekážku."                  

                            x                                                             

  ,,Videl som v cirkuse chlapíka čo vyskočil koňovi na chrbát,potom sa spustil pod brucho,chytil ho za chvost a nakoniec mu vyliezol na krk." ,,To je toho,takto to vyzeralo aj na mojej prvej vychádzke na koni."

                           x

,,Ďuso ihneď zlez z toho koňa a pozri sa ako blbo sedíš."                

                           X                                   

,,Učím sa jazdiť na koni." ,,Ale Ďusi,veď ty si v spolku proti týraniu zvierat."                                                                  x                                   ,,Vychádzka na koni stojí u vás 10€ a počítate čas návratu koňa,alebo jazdca?                                                            x                                    Na kraji púšte pozerá skľúčený Ďusi do pokazeného auta.Zrazu cvála okolo biely kôň a hovorí.,,Tryska v karburátore." A cvála ďalej.Ďusi neúspešne prehmatáva hadičky,obzerá motor,keď pricvála ďaľší biely kôň a vraví mu,,Zapchatá tryska v karburátore!" a trieli za tým prvým.,,To mám asi z toho tepla. Hovoriace kone a ešte aj rozumejú autám." Rozmýšľa Ďusi,ale otvorí karburátor a nájde naozaj zapchatú trysku. Opraví chybu a v najbližšej oáze sa zdvôverí,aký mal zážitok.Arab naňho hľadí a hovorí mu.,,Mal si veľké šťastie Ďusi,lebo behajú tu aj čierne kone a tie sa autám vôbec nerozumejú."                               x                                       Malá zebra sa túla po savane a zbadá pštrosy.,,Vy ste kto a čo robíte?" Pýta sa.,,My sme pštrosy,strkáme hlavu do piesku a znášame veľké vajcia.",,Aha,tak ďakujem." Zebrička ide ďalej, stretne mladého žrebca a znovu sa pýta.,,Ty si kto a čo robíš?",,Vyzleč to pižamo bejby a uvidíš." Odpovedá žrebec.                                                   x                                     ,,Deži veď ten kôň,čo si mi predal,je slepý!",,Včera som s ním narazil do susedovej avie." ,,Ale Ďusi,on neni slepý,onje taký odvážny ! "                                                             x                                    ,,Miláčik cez víkend nebudem doma.Pôjdem si zajazdiť na koňoch." ,,Zlatko kľudne ostaň doma.Volala ti totiž kobylka,že čaká žriebä ! "                                                             x    

,,Ďusi,prečo ťa včera vyšetrovali policajti?"-,,Ále našiel som na lúke podkovu,tak som ju zobral domov,že pre šťastie.Ako si ju tak pred domom obzerám,z jednej strany pekná lesklá,predstav si a z druhej strany bol pribitý kôň."          

                          X   

,,Ďusi je ťažké naučiť sa rozumieť koňom?"-,,Ále čoby,to sa naučí každý somár,aj ja som sa naučil." 

                           X

,,Ďusi a čože chceš robiť s tým traktorom na nový rok v lese?"-,,Ale bol som na silvestra s koňom na vychádzke.Zima až zuby praskali a keď sme skákali cez potok,tak sa mi zlomil na polovicu."

                            X

Chlapi sú ako kone.Potrebujú 3x denne jesť,očistiť a hlavne DOBRE OJAZDIŤ

                           X

Ďusi,tých 5000€ čo si vyhral na dostihoch,ako si vedel,že vyhrá ten žrebec ,,Gauner"?"- ,,Ale keď som išiel z domu,svokra to za mnou vykrikovala na celú ulicu,tak som na to meno vsadil."

                            X

 ,,Od čoho máš tú modrinu na čele Ďusi?"-,,To mám od myslenia."-,,A to ako?"-,,No myslel som,že ma tá kobyla nekopne."

                             X

   ,,Araňka kúpil som päť hektárov lesa.Vyklčujeme ho,drevo stiahneme a zorieme ho."-,,Viem Ďusi,bola som v stajni pozrieť koňa.Asi vás počul ako sa jednáte,tak sa radšej obesil."

                            X

Pricvála zaprášený cowboy k saloonu,zoskočí z koňa,priviaže ho,nadvihne chvost a pobozká spenený konský zadok.Pred saloonom sedí šerif a začudovane sa pýta. ,,Hej kovboj a to je načo dobré?"-,,Viete šerif,keď dlho cválam,tak sa mi vysušia pery a keby som si ich olizoval,tak mi popraskajú."-,,A toto pomáha?"-,Nie ,ale takto si ich neolizujem."

                     X

 Na furmanských pretekoch fotia novinári krásneho žrebca ,,Fuksa".Jeden tak zblízka,že len hlavu,keď mu zrazu Fukso pošepká.-,,Vyhrali sme vyhrali haha." Šokovaný fotograf beží za majiteľom.-,,Ďusi kurňa veď tvoj kôň vypráva," - ,,A čo hovoril?"pýta sa Ďusi. ,,Že ste vyhrali." - ,,Ale zase si vymýšľa,veď bol iba druhý."

                        

      Príslovie indiánov kmeňa Dakota :  ,,Keď zistíš,že jazdíš na mrtvom koni,tak radšej zosadni."                                                               

 

                                                                   

 

 

 

                                                                

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

...

(Palec, 7. 3. 2012 12:11)

Téma na zamyslenie:
Mláďa koňa je žriebä, jeho matka je kobyla a jeho otec je žrebec. Tak prečo ich vlastne voláme kone?