Choď na obsah Choď na menu
 


Ďakujeme za vaše návrhy rady a pripomienky.Pomôžu nám pripraviť pre vás stále krajšie zážitky u nás.Prípadné poďakovania zase motivujú našich členov k lepšiemu výkonu.

                ( Šesťka úsmev,dvanástka ochota.) 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Chcem sa stat clenom

(Viki, 14. 6. 2015 15:49)

dobrý den mám 12 rokov a chcela by som sa prihlasit aj s kamaratkou k vám. Len chcem vediet kolko to stojí a tak.....Dakujem :)

Nálevka

(Jaja, 9. 5. 2015 14:31)

Dobrý deň. neviem či je toto vhodná otázka, ale mám záujem o kúpu koníka, ktorý má na prednej nohe nálevku vzniklo to pravdepodobne z preťaženia (skákal parkúry). Myslíte si, že je to závážny problém? prípadne, keď ho chcem ako koníka na rekreačné jazdenie, tak či to bude prekázaž? ďakujem za odpoveď,

Re: Nálevka

(admin., 13. 5. 2015 15:21)

Do veľkosti polievkovej lyžičky sa nálevky dobre vstrebávajú (za pomoci podporných gelov,alebo mastí:yvengel,gaštanový gel,konská masť..).V prípade neliečenia sa postupne znižuje schopnosť odpuchnutia,lebo sinovialna kvapalina udružuje stály tlak v kĺbovom puzdre.)Chcelo by to aspoň fotku.Nálevky má asi 60 percent koní.Pokiaľ to nevyzerá veľmi zle,tak je koník schopný na vychádzky a turistiku.(znižuje to však jeho hodnotu pri kúpe.

chcem byť vaším členom

(Ivona, 21. 4. 2015 18:36)

Dobrý deň ja sa volám Ivona mám 14 rokov a milujem kone svojho koníka nemám preto sa chcem koňom venovať aspoň takto chcela som sa Vás spýtať aký je minimálny vek keď chcem byť členom klubu NAVAHO ?

Re: chcem byť vaším členom

(Admin, 28. 4. 2015 15:02)

Na veku nezáleží.Podmienka je chuť starať sa o kone a byť dôsledný.Treba prísť a vyskúšať.

Prianie

(Oli, 24. 12. 2014 14:04)

Prajem vam vela zdravia,stastia a pohody.Vela lasky a uspesnych podujati.

vaše služby

(Miština, 28. 8. 2014 9:26)

Dobrý deň, chcel som k Vám prísť dnes s vnučkami a povoziť sa na koníkoch, žiaľ nedá sa k Vám dovolať.

Re: vaše služby

(admin, 31. 8. 2014 8:20)

Skúste prísť po15.00 (nedeľa).Mámeporuchu na pevnej linke.

Parkúr

(Karin Majdanová, 8. 2. 2014 21:40)

Dobrý deň . Budem mať 14 a jazdím už 10 rokov . Vyše 7 rokov chodím jazdiď na Monty Ranč . Všetko je super až nato že Parkúr sa u nich veľmi skákať nedá. Tak by som sa chcela spýtať či by to u vás bolo možné. Ďakujem :) Karin

Re: Parkúr

(administr., 16. 2. 2014 7:40)

Máme dosť náročné kone na jazdcov.A tiež vzhľadom na ich vek už neskáču meter päťdesiat.Sú cvičené na rytierske turnaje aj keď sa s nimi občas skáče.Takže ak chceš,prídi vyskúšať. Veľmi dobrá škola je v Novej Bani - Lucia Ivinová.

Nejaka súťaž

(Zuzíí, 26. 5. 2013 20:13)

Prosím Vás nechystáte sa niekedy v blízkej budúcnosti o nejake preteky s konmi ,súťaže alebo tak? Dakujem za odpoved :-)

Nálevky Elena

(admin., 7. 1. 2013 14:11)

Ahoj Elena. To,čo spomínaš,môže byť nálevka,ale aj trvalo poškodené a zhrubnuté klbové a väzivové tkanivo,alebo kombinácia. ,,Nálevka (Synovialna Burzitída):preťaženie,silný tlak,poškodenie klbu s následkom zvýšenej tvorby klbového mazu. Následok: pretože klb potrebuje voľačo ako vazelínu,tak si telo vytvára tekutinu ,,synovium".Aby sa toto mazivo nevstrebávalo do okolia,všetko je to obalené Blanou,ktorá zároveň udržuje určitý tlak,aby sa trecie plochy kĺbov sešuchali o seba. pri poškodení,sa vytvára zvýšené množstvo a tomu sa prispôsobuje aj spomínaná blana. Ty tvrdíš,že je to miesto teplé aj po dvoch mesiacoch.To znamená,že je tam ešte zápal.Treba však porovnať hmatom teplotu na druhej nohe,popr.aj u iného koňa.
Moja rada.Pokiaľ kôň nemá horúčku,prestať ho krmiť antibiotikami (tie môžeš nasadiť hocikedy a venovať sa kĺbu. Mne viac krát pomohlo bandážovanie klbu s tým,že na striedačku som vkladal pod bandáž repíkový obklad (zabraňuje nadmernéj tvorbe tkaniva a urýchľuje hojenie) s gelom (Doporučujem tzv konskú mať POZOR NIE MASŤ, MUSÍ TO BYŤ GEL!!! (dostať v drogeriach),Peggy Gel (orechový gel),Yven gel,alebo niečo čo odstraňuje opuchy. Bandáž som dával najprv iba cez deň,aby som odsledoval správanie koňa(silno pritiahnutá zabráni prúdeniu krvi,slabo utiahnutá - spadne). Dva krát za deň. Keď si kôň zvykol,tak som mu ju nechal aj cez noc. Pozor gel iba jemne vtrieť do kože.Nesnaž sa ho vmasírovať silou.lebo by si vlastne podporovala zväčšovanie ochrannej blany.Po dvoch týždňoch by sa mali dostaviť prvé známky zmenšovania objemu.Nohu pri práci bandážovať,žiadne preťažovanie klus na lonži(kruhovka) upraviť jadro (ovos ti ho rozblázni a riskuješ preťaženie a obnovenie problému ešte pred zahojením.) Pamätaj,že najdlhšie sa na tele hoja šlachy a blany.Takže aj po návrate do uspokojivého stavu treba ešte dlho dbať na bezpečie klbu.
Predpokladám,že koník nemá poškodený kĺb,keď nekríva. Pozor na lieky proti bolesti.Treba zastaviť ich podávanie,aby si kôň sám riadil zbrklosť pohybu vo výbehu podľa toho ako sa cíti a nie ako je nadrogovaný. Máme dosť skúseností z týmito problémami.Ak by si mala ešte niečo,tak kľudne zavolaj.Nech tu neďobem jak ďateľ.
Prajem úspešné vyliečenie a ďaľšie krásne zážitky s miláčikom.

Opuchnutý pätový kĺb

(Elena Ďuricová, 6. 1. 2013 19:31)

Dobrý deň,
možno sa to sem vôbec nehodí, ale naozaj mi pomôžete, ak by ste si moju správu prečítali a skúsili mi poradiť. Čítala som si Váš článok ohľadom synoviálnej nálevky.
Keď má kôň túto nálevku, kríva? Je nálevka pre koňa bolestivá?
Mám 5-ročného valacha, ktorý mal presne pred 2 mesiacmi nehodu počas prepravy. V prepravníku sa počas jazdy prepadla podlaha pod pravou zadnou nohou. Z asfaltu má zodranú kopytnú rohovinu cca 2mm. Veterinár mu robil RTG sponkového aj pätového klbu, zlomené ani pomliaždené, že vraj nič nemá. Lenže kôň má stále opuchnutý pätový kĺb. Najviac opuchnuté to má z vnútornej strany a tam to má aj teplé. Kôň nekríva, klusali sme s ním po asfaltovej ceste a nebolo nič vidieť.
Mala som pri ňom dvoch veterinárov a ani jeden mi nepovedal diagnózu, iba každý mi ho dopuje liekmi proti zápalu, proti infekcií a po nich nevidno žiadnu zmenu. Takže možné varianty, riešim, už len s inými známymi - chovateľmi a koniarmi. Tak preto ma zaujíma, že v prípade tej nálevky, či je to pre koňa bolestivé a či kríva.
Zhrnutie: kôň normálne žerie, podáva obe zadné nohy, nie je problém dvíhať nohu, alebo preniesť na ňu celú váhu, kôň nekríva, rád si aj pobehá vo výbehu, lenže kĺb je opuchnutý, najviac z vnútornej strany, kde je aj teplý a citlivý na silnejší tlak.
Môže to byť tá nálevka, alebo si skôr myslíte, že je to niečo iné?

Ďakujem Vám krásne za Váš čas a ochotu, ktorú mi venujete. Za každú radu Vám srdečne ďakujem.

S pozdravom Ďuricová

Hubertka

(Administrator, 27. 8. 2012 6:51)

Plánujeme Hubertku na Prvý oktobrový víkend,ale zatiaľ to nie je na 100%.Bude to kamarátske stretnutie s honom na líšku,súťažami,programom pre divákov ,súdom a večernou koniarskou zábavou.Budeme radi keď sa nás stretne čo najviac a hlavne keď sa spolu dobre zabavíme.

Re: Hubertka

(Zuzana , 27. 8. 2012 22:49)

A bude sa konať v areáli alebo sa pôjde niekde do prírody, kde budú pripravené prírodné prekážky ? =)

Hubertova

(Zuzana, 26. 8. 2012 17:42)

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či budete tento rok organizovať hubertovu jazdu a kedy. A ďalej ešte či to bude priateľská tak ako koniarske hry =D

pre Moniku

(administrátor, 21. 6. 2012 9:05)

Príď si to u nás pozrieť a uvidíš,či ti budeme vyhovovať.

vyučovanie

(Monika, 20. 6. 2012 19:51)

Ahoj,volám sa Monča,mám 15 rokov. jazdila som 3 roky v JK Mitany v Kocúranoch,no nebola som veľmi spokojná s kolektívom,a asi 3mesiace som sa starala o koňa,ktorého potom bohužiaľ majiteľ predal. Chcela by som sa opýtať,či je možné naučiť sa u vás viac o koňoch, "konskej duši", a skákať :)).. mala by som veľký záujem stať sa členom klubu :)

kone

(natalia, 29. 4. 2012 14:35)

vase kone su najkrajsie ja som tam bola a pacili sa mi kone otik arabela

Odpoveď Lenke

(administrátor, 14. 2. 2012 23:22)

Ahoj Lenka. Vyučovanie prebieha zo začiatku v areáli klubu.Tie tri eurá je len príplatok za inštruktora a pripočítava sa k cene ktorá je uvedená v službe ,,Vozenie na koni".Je tam však minimálny čas pol hodiny a aj ten je len pre deti mladšie ako desať rokov.Starší žiaci majú tréning vždy na hodinu,pretože sa už dokážu sustrediť na vyučovanie dlhšiu dobu a aj telesne sú zdatnejší.Takže nad desať rokov sa platí 18 euro za výukovú hodinu.My ten troj eurový príplatok voláme ,,Príplatok za zubadlo",Pretože každý začiatočník ešte myká rukami a tak trápi koňa.Koníka potom musí niekto presvedčiť príjemným jazdením a opaterou,aby sa nabudúce nebránil a bol ochotný opäť vziať na seba ďalšieho nováčika a učiť ho napriek bolesti a nepohodliu,ktoré mu spôsobuje.